řízení kariéry

Popis práce technického ředitele (vzorek)

Obsah:

Video: CNC invest, s.r.o. – MSV 2019 2024, Smět

Anonim

Kdo je technickým ředitelem, jaká jsou jeho práva a povinnosti? Tento článek vám řekne vše o prezentované profesi.

O povolání

Vedoucí výroby nebo technický ředitel je velmi důležitým odborníkem v každém podniku. Je to tento profesionál, který je zodpovědný za zlepšování technických a výrobních procesů v organizaci. Díky technickému řediteli je stanoven kvalitativní směr rozvoje podniku a je prováděna efektivní práce za účelem rozšíření působnosti organizace. Co předepisuje zvláštní popis práce technického ředitele? Tento dokument přiřazuje posuzovanému odborníkovi následující hlavní úkoly:

  • práce s projekty a technickými plány;
  • organizační záležitosti, práce s týmem specialistů;
  • Vyjednávání se zákazníky, zákazníky, dodavateli atd.;
  • práce na optimalizaci výrobních procesů;
  • práce s dokumentací atd.

Popis práce technického ředitele tedy předepisuje odborníkovi velmi rozsáhlé úkoly.

Požadavky technického ředitele

Vzhledem k tomu, že pozice technického ředitele je považována za velmi důležitou a prestižní, je tomuto odborníkovi předloženo poměrně velké množství požadavků. Co přesně lze zde zvýraznit?

Co předepisuje náplň práce technického ředitele? Zde jsou následující hlavní body:

  • vysokoškolské vzdělání se zvláštním profilem (obvykle ekonomické; režisér však často musí mít alespoň dva vysokoškolské diplomy);
  • přítomnost organizačních dovedností, zkušenosti s řízením týmu atd.
  • komunikační schopnosti, schopnost správně a jasně uvést vaši pozici;
  • zvláštní pracovní zkušenost (u technického ředitele by taková pracovní praxe měla být alespoň jeden rok).

A jaké znalosti by měl mít technický ředitel? O tom dále.

Co by měl vědět technický ředitel?

Dotyčný specialista by měl mít řadu specifických dovedností a znalostí. Co v tomto případě předepisuje popis práce technického ředitele podniku? Zde jsou nejdůležitější body:

  • znalost cizích jazyků (v každém případě musí zaměstnanec znát alespoň jeden jazyk);
  • zkušenosti s vývojem programů a aplikací;
  • poměrně rozsáhlé znalosti o vlastnostech podniku;
  • znalost programovacího jazyka atd.

Kromě výše uvedeného by měl odborník vědět:

  • všechny nezbytné právní a regulační akty;
  • pravidla pro práci s dokumentací;
  • charta organizace atd.

První skupina povinností technického ředitele

Tito specialisté v různých společnostech mají zcela odlišné funkce a odpovědnosti. Příslušný technický ředitel musí mít jasnou představu o organizaci, ve které pracuje.

Popis práce technického ředitele autoservisu tedy předepisuje specializované funkce, které jsou zcela odlišné od povinností, například vedoucí stavební organizace nebo internetové společnosti. Je však stále možné nastínit nejobecnější povinnosti technického ředitele. Zejména můžeme rozlišovat:

  • plánování, koordinaci nebo provedení podmínek a objemů nezbytných oprav;
  • zajištění každodenní kontroly nad prací v organizaci; to může zahrnovat například ekonomické využití elektřiny, dostupné vybavení, zapojení atd.
  • kontrola práce v prostorech vytápění, kanalizace, elektřiny, větrání atd.
  • zajištění organizace se všemi potřebnými materiály, dokumenty, nástroji atd.

Dále budou uvedeny všechny ostatní funkce technického ředitele.

Druhá skupina odpovědností

Jaké další povinnosti stanoví popis práce technického ředitele? Zde jsou některé body z dokumentu:

  • vypracování všech nezbytných plánů, pokynů, dokumentů o bezpečnosti a ochraně práce;
  • přijetí opatření pro požární a elektrickou bezpečnost;
  • organizace jednání se zákazníky, zákazníky as celým pracovním týmem;
  • provádění příjmu, přepravy a registrace všech nezbytných produktů;
  • vývoj a příprava veškeré potřebné dokumentace;
  • zajištění technického provozu zařízení a budov.

Technický ředitel má tedy neobvykle široké pravomoci a odpovědnosti. Dotyčný odborník se musí neustále profesionálně rozvíjet, jinak nebude snadné vykonávat jeho pracovní funkce.

Práva technického ředitele

Uvažovaný odborník jako zaměstnanec, který vykonává hlavně organizační funkce, má velmi širokou škálu profesních práv. Co přesně lze zde zvýraznit?

Zde je popis práce technického ředitele (LLC nebo OJSC):

  • Odborník má právo vydávat pokyny a příkazy týkající se záležitostí souvisejících s jeho povinnostmi a funkcemi.
  • Zaměstnanec je schopen ovládat veškerá dostupná zařízení v organizaci.
  • Zaměstnanec má právo uvalit na zaměstnance určité sankce ve formě odměn nebo odměn. Takže v případě hrubého porušení bezpečnostních opatření nebo disciplíny je technický ředitel schopen aplikovat určitá opatření proti podřízeným.

A co odpovědnost dotyčného odborníka? O tom dále.

Odpovědnost

Všechny položky týkající se odpovědnosti zaměstnance jsou rovněž stanoveny popisem práce technického ředitele. Ukázka tohoto dokumentu je uvedena níže.

Zde jsou dva hlavní body týkající se odpovědnosti zaměstnanců:

  • špatné plnění nebo úplné odmítnutí výkonu jeho povinností může mít za následek pokutu nebo propuštění;
  • porušení právního státu zaměstnancem má za následek disciplinární, správní nebo dokonce trestní odpovědnost.

Odpovědnost technického ředitele se tedy neliší od profesní odpovědnosti jakéhokoli jiného zaměstnance.

Kariéra a plat

Příjem technického ředitele závisí na tom, v jakém regionu a ve kterém podniku zaměstnanec vykonává svou pracovní činnost. Rovněž stojí za zdůraznění stávající úrovně dovedností.

Asi 150-200 tisíc obdrží technického ředitele. Zástupce technického ředitele obdrží asi 40–60 tisíc. Popis práce bohužel nepředepisuje jasné odstupňování podle úrovně nebo úrovně dovedností. Je však třeba poznamenat, že plat odborníka se bude výrazně lišit v závislosti na místě v organizaci daného odborníka. Hodně záleží na kariérním růstu. Nebude snadné přijmout tak prestižní pozici režiséra. Musíte neustále zlepšovat své profesionální dovednosti a zvyšovat kvalifikaci.